Haber

İngiliz akademisyen Hicks, Kahramanmaraş depremini Britanya Adası’na uyarladı

University College London’da araştırma görevlisi olarak görev yapan sismolog Stephen Hicks, Kahramanmaraş merkezli deprem Britanya Adası’nda meydana gelirse Birmingham, Manchester, Sheffield ve Bristol gibi şehirlerin “düz” olacağını söyledi.

Hicks, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, depremin yönünü ve etki alanını gösteren ABD Jeolojik Araştırma Kurumu’nun ısı haritasını İngiltere haritasına yerleştirerek depremin büyüklüğünü ve yıkıcılığını anlattı.

Sismolog Hicks, “Birmingham, Manchester, Sheffield ve Bristol gibi şehirler harap olacak ve neredeyse yerle bir olacak” dedi. ifadesini kullandı.

Aynı depremlerin İngiltere’de meydana gelmesi durumunda ne olacağına işaret eden Hicks, fay sınırını açılan bir fermuara benzeterek, fermuarın açılmasıyla İngiltere’nin 2’ye bölüneceğini kaydetti.

İngiltere’de bu tür depremlere neden olacak fay hatları olmadığını ve Türkiye’de yaşananları ortaya çıkarmak için bu çalışmayı yaptığını vurgulayan Hicks, dileyenlerin yaşadıkları bölgelerdeki kuruluşlara ya da Türk toplumuna bağışta bulunabileceklerine dikkat çekti. Kızılay.

??????Hicks, Britanya Adası’nda böyle bir deprem olursa sadece Güney İngiltere’nin değil, Galler’in de ciddi şekilde hasar göreceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu