Teknoloji

Türkiye’de bir devrim daha! dünyada zirve yaptı

Türk savunma sanayisinin önde gelen isimleri, “TEKNOFEST Paydaşları Gençlerle Buluşuyor” etkinliği kapsamında Haliç Kongre Merkezi’nde gençlerle bir araya geldi.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı ve TEKNOFEST Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Fatih Kacır, Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci, TEKNOFEST Yönetim Kurulu ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, ASELSAN Yürütme Konseyi Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, TUSAŞ Motor Sanayii AŞ (TEI) ) Genel Müdürü Mahmut Faruk Akşit ve Delta V Uzay Teknolojileri A.Ş. Genel Müdürü Arif Karabeyoğlu katıldı.

Olayla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci, yerli ve milli çok sayıda dijital sağlık uygulamalarının bulunduğunu belirtti.
 

BİRİNCİ BAKAN YARDIMCISI: TÜRKİYE DÜNYANIN ZİRVESİNDE

İlk açıklamasında, Geleceği yazacak gençler buluşmasında Teknofest Paydaşları; “Sağlıkta Milli Teknoloji Hamlesi ile bizi dünyanın zirvesine taşıyan, tamamı Türk mühendisleri tarafından üretilen çok sayıda yerli ve milli dijital sağlık uygulamamız var.”ifadelerini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu