İş

TEB’den kadın girişimcilere 50 milyon Euro’luk finansman desteği

Türk Ekonomi Bankası (TEB), kadın liderliğindeki küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) finansman ihtiyacını karşılamak için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile 50 milyon Euro’luk yeni kredi anlaşması imzaladı. Kredi, EBRD’nin TEB ile birlikte yürüttüğü Türk İş Dünyasında Kadın II (TurWiB II) Programı kapsamında yer almaktadır.

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, EBRD’nin bu altyapısı ile kurucusu veya yöneticisi kadın olan KOBİ’lere 50 milyon Euro bedelle taksitli ve uygun faizli ticari kredi sağlayacaklarını belirterek, şunları paylaştı: aşağıdaki bilgiler: İşgücünün ekonomiye dahil edilmesinin değeri her geçen gün daha fazla anlaşılmakta ve bu konuda çalışmalar yapılmaktadır.

TEB olarak, kadın işletme sahiplerini güçlendirmek ve ekonomideki potansiyellerini ortaya çıkarmak amacıyla departmanda bir ilke imza atarak 2015 yılında başlattığımız Kadın Bankacılığı ile bu alandaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Kadınların iş dünyasındaki varlığını güçlendirmek ve ekonomiye daha fazla dahil olmak için çalışırken, iş hayatında karşılaştıkları engelleri aşmaları için çok yönlü çalışmalar ve hizmetler sunuyoruz. Kadın girişimcilerin ve işverenlerin finansmana erişimini kolaylaştırmak için çeşitli kaynaklardan kredi analizi sunuyoruz.

EBRD ile imzaladığımız kredi anlaşması ile bu desteğin kapsamını daha da genişletiyoruz. EBRD’nin 50 milyon Euro’luk bu desteğiyle, kurucusu veya yöneticisi kadın olan KOBİ’lerimize uygun faiz oranlarıyla taksitli ticari kredi sunacağız.” söz konusu.

TEB Kadın Bankacılığı ile kadınların iş dünyasındaki varlığı güçlendiriliyor

Kadın girişimcileri ve işverenleri desteklemenin ve onların iş fikirlerine katkı sağlamanın hepimizin ortak geleceğine olumlu katkı sağlayacağının bilinciyle hareket eden TEB, finansal temelinin yanı sıra kadın girişimcilere sektörün çeşitli alanlarında karşılaştıkları sorunların üstesinden gelmeleri için rehberlik etmektedir. iş hayatı, yeni pazarlara ulaşmak için gerekli bilgilere ulaşmalarını kolaylaştırır ve ekosistemi destekler. Paydaşları ile birlikte çalışarak daha fazla kadın girişimciye ve işverene ulaşmayı hedeflemektedir.

TEB’de sürdürülebilir finans

Bankacılık faaliyetleriyle ülkemizin sürdürülebilir büyümesine katkı sağlayan TEB, “iyi ve örnek banka” yaklaşımıyla da topluma değer katan ve olumlu etki yaratan faaliyetler yürütmektedir.

Sürdürülebilirliği iş sistemlerinin ve karar alma süreçlerinin merkezine alarak toplumsal fayda sağlamaya odaklanan TEB’in, kadınların iş gücüne katılımını teşvik etmekten girişimcileri desteklemeye, finansal okuryazarlık bilincini toplumda yaygınlaştırmaktan, sosyal girişimciliği yaygınlaştırmak.

Sürdürülebilir finans, TEB’in “sürdürülebilir toplum ve daha iyi bir gelecek” çabalarında da değerli bir yere sahiptir.

Sürdürülebilirlik kapsamında müşterilerine proje ve yatırımları için ihtiyaç duydukları finansman tabanını sağlamak için çalışan TEB, kredi çalışmalarının yanı sıra müşterilerinin olumlu etki yaratmayı hedeflediği yatırım planlarını da detaylı olarak inceleyerek özel finansman çözümleri sunmaktadır. uluslararası çerçeve belgeler doğrultusunda “yeşil kredi”, “sürdürülebilirlikle ilgili kredi” gibi.

TEB, EBRD ile yaptığı yeni anlaşma ile kadınların iş dünyasındaki varlıklarını güçlendirmek ve ekonomiye daha fazla katılımlarına katkıda bulunmak amacıyla TEB Kadın Bankacılığı kapsamındaki faaliyetlerini daha da yaygınlaştırmayı hedeflemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu